Personlig assistent sökes till glad kille Personlig assistent med varierande arbetstider - Deltid
Arbetsbeskriving
Jag är en glad kille som bor i egen lägenhet där jag får stöttning av mina personliga assistenter att sköta om mig själv och mitt hem. De hjälper mig med mina grundläggande behov och allt som hör ett hem till. På vardagarna har jag ett väldigt aktivt liv med arbete, skola och träning. Jag är också med i föreningar. Jag promenerar väldigt mycket och gillar att träffa mina kompisar. Musik är väldigt kul så brukar gå på musik konserter. Min assistent följer med mig överallt.
Vi söker dig som...
Den assistent som jag har bredvid mig skall vara glad och positiv då jag själv är en väldigt glad person. Jag vill också att min assistent ska känna ett stort ansvar för sitt arbete med mig, Vara engagerad i sitt arbete och vara duktig på att hitta på saker. Körkort och tillgång till egen bil är önskvärt. Hos mig jobbar man oftast dyg men ibland dag/nattpass.
Ansökningstiden har gått ut!
Kontakt
Human Touch AB0455-21180
info@humantouch.nu
Meriter / Erfarenheter
Här listas de önskemål av erfarenheter / meriter för tjänsten. Röda är krav och gröna är meriterande. Kontrollera på din sida att du bockat för de som matchar dig och dina erfarenheter.
Meriterande eller Krav